دکتر آرمسترانگ : فقط 5 سنت!

 

 

 

 

وقتی سارا دخترک هشت ساله ای بود ، شنید که پدر و مادرش درباره برادر کوچکترش صحبت میکنند . فهمید که برادرش سخت بیمار است و آنها پولی برای مداوای او ندارند . پدر به تازگی کارش را از دست داده بود و نمیتوانست هزینه جراحی پرخرج برادر را بپردازد . سارا شنید که پدر آهسته به مادر گفت : فقط معجزه می تواند پسرمان را نجات دهد .سارا با ناراحتی به اتاق خوابش رفت و از زیر تخت قلک کوچکش را درآورد. قلک را شکست ، سکه ها را روی تخت ریخت و آنها را شمرد . فقط 5 دلار . بعد آهسته از در عقبی خانه خارج شد و چند کوچه بالاتر به داروخانه رفت . جلوی پیشخوان انتظار کشید تا داروساز به او توجه کند ولی داروساز سرش شلوغ تر از آن بود که متوجه بچه ای هشت ساله شود .

دخترک پاهایش را به هم زد و سرفه میکرد ، ولی داروساز توجهی نمیکرد . بالاخره حوصله سارا سر رفت و سکه ها را روی شیشه پیشخوان ریخت .داروساز جا خورد ، رو به دخترک کرد و گفت : چه میخواهی ؟ دخترک جواب داد : برادرم مریض است ، میخواهم معجزه بخرم . داروساز با تعجب پرسید : ببخشید !؟ دخترک توضیح داد : برادر کوچک من ، داخل سرش چیزی رفته و پدرم میگوید که فقط معجزه میتواند او را نجات دهد ، من هم میخواهم معجزه بخرم ، قیمتش چند است ؟ داروساز گفت : متاْسفم دختر جان ، ولی ما اینجا معجزه نمیفروشیم .چشمان دخترک پر از اشک شد و گفت : شما را به خدا ، او خیلی مریض است ، پدرم پول ندارد تا معجزه بخرد این هم تمام پول من است . من کجا میتوانم معجزه بخرم ؟ مردی که گوشه ایستاده بود و لباس تمیز و مرتبی داشت ، از دخترک پرسید : چقدر پول داری ؟

دخترک پول ها را کف دستش ریخت و به مرد نشان داد . مرد لبخندی زد و گفت : چه جالب ، فکر میکنم این پول برای خرید معجزه برادرت کافی باشد ! بعد به آرامی دست او را گرفت و گفت : میخواهم برادر و والدینت را ببینم , فکر میکنم معجزه برادرت پیش من باشد .آن مرد ، دکتر آرمسترانگ فوق تخصص مغز و اعصاب در شیکاگو بود . فردای آن روز عمل جراحی روی مغز پسرک با موفقیت انجام شد و او از مرگ نجات یافت . پس از جراحی ، پدر نزد دکتر رفت و گفت : از شما متشکرم ، نجات جان پسرم یک معجزه واقعی بود ، میخواهم بدانم بابت هزینه عمل جراحی چقدر باید پرداخت کنم ؟ دکتر لبخندی زد و گفت : فقط 5 سنت !

 

/ 4 نظر / 6 بازدید
reza

سلام دوست عزيز با اين لينک باکس امار خود را چند برابر افزايش دهيد و مطالب زيباي خود را به اشتراک بزاريد در هزار سايت و وبلاگ ديگرنیز دیده شوید فواید:1-افزایش بازدید2-افزایش رتبه گوگل3-افزایش رتبه الکسا همه را از ما بخواهید تنها کاری که باید کرد اول کد لینک باکس ما را در ویرایش قالب خود در آخر همه ی کد ها کپی کرده و بعد لینک خود را در تهران باکس ثبت کنید و منتظر افزایش آمار خود باشید tehranbox.ir *صد درصد رایگان *

ث.ر.ی.ا

سلام دوست عزیز وبلاگ فوق العاده ای دارید... بهتون تبریک میگم[گل] خوشحال میشم باهم تبادل لینک داشته باشیم منتظرتون هستم

sara

واقعا قشنگ بود...

ابوالحسن علی نژاد

سلام واقعا مطلب جالبی بود اشک در چشمانم حلقه زد به نظر من خدا بیشتر از این رفتار ها ازما چیزی نمی خواهد این کار دکتر عین نماز بلکه فراتر از آن روح نماز است.امیدوارم در زندکیتان موفق باشید به لطف خداوند مهربان