خلاصه فیلم "تولد یک پروانه"

 


Borning of the Butterfly

 "تولد یک پروانه"

کارگردان : مجتبی راعی

بازیگران : یاشار محمودی، ...

خلاصه فیلم

فصل اول: تولد
آقا اسماعیل با زن بیوه ای که یک پسر و یک دختر دارد ازدواج می کند و منتظر به دنیا آمدن فرزندش می باشد اما همسرش موقع وضع حمل از دنیا می رود. مرد که با پسر نوجوان زنش تا به حال ارتباط خوبی نداشته با او دوست می شود و پسر هم سعی می کند او را تسلی دهد.

فصل دوم: راه
ماندنی پسربچه ای که نذر دارد به امامزاده برود و برای شفای مادربزرگش دعا کند، با زحمت بسیار همراه اهالی روستا به امامزاده می رسد. در امامزاده با دیدن خادم آن جا، کربلایی محمد درمی یابد که قبل از رسیدن به امامزاده مورد لطف قرار گرفته است.

فصل سوم: پروانه
یک معلم قرآن به روستایی آمده تا بچه ها را آموزش قرآن دهد. پیشگویی های معلم در مورد مسائل مختلف مردم و روستا چندین بار درست در می آید و وقتی سیل روستا را تهدید می کند روستاییان از معلم می خواهند که با دعا سیل را برگرداند ولیکن معلم تلاش می کند تا به مردم بفهماند که او توانایی هر کاری را ندارد و باید از راه دیگری جلوی سیل را بگیرند. اما روزی معلم به یکی از شاگردانش سیدرضا که موقع قرآن خواندنش پروانه ها اطرافش را می گیرند به شوخی پیشنهاد می کند که برای زود رسیدن به کلاس، از روی آب رفت و آمد کند و خود به چشم می بیند که سیدرضا روی آب راه می رود. آن زمان به عقیده ی مردم نسبت به خودش پی می برد.

 

 

/ 3 نظر / 41 بازدید
امید

سلام عیدت مبارک وبلاگ قشنگی داری اگه وقت کردی یه سری به سایت من بزن.www.tigerhost.ir

aetoosi

سلام میخواستم بدونم شما این فیلم رو دارید، من خیلی دنبالشم، هنوز نتونستم پیداش کنم، شما می تونید لینکی واسه دانلود به من بدید یا اینکه این فیلم رو به من برسونید یه جوری، هزینش هرچی باشه پرداخت می کنم