نسبی بودن

 

نسبی بودن

هر چی بیشتر پیش میرم بیشتر به نسبی بودن مسائل پی می برم . همه چیز دارای حد و فاصله معینی هست و تعریف شده و تنها بدون حد خداست .  یادمه یه جا میخوندم که فاصله بین کفر و ایمان به اندازه یک تار مو هست .

در مورد مسائل اخلاقی …

بین مهربونی و ترحمفاصله بسیار کمی وجود داره ، نمونه های اینا زیاده و هر کدوم از یه حدی فراتر بره از مفهوم و معنیخوبی که داره به مفهوم و معنی بدش میره و بر عکس .

مثلا بین پدیده مشورت ودخالت دیگران در امور زندگی شما فاصله کمی هست . همچنین فاصله قناعت با خصاصت ، شجاعت با حماقت (متاسفانه این یکی تو جامعه مخصوصا توسط جوان ها خیلی اشتباه گرفته میشه )عبادت و ریا ، وای پسر معروفترین و مستعمل ترینشون داشت یادم میرفت عشق و نفرت ، تدین و تحجر ، غیرت و تعصب ،آزادی و ول انگاری و … .

نمونه های اخلاقی در این خصوص زیادههر کدوم از این نمونه های اخلاقی یکخط قرمز دارن . گاهی ما بدونعلم این خط قرمز ها رو زیر پا میزاریم چوناز حدش اطلاع مناسبی نداریم.

منبع :  یه جایی خوندم

/ 2 نظر / 9 بازدید
سجاد

سلام عيد قربان را با كمي تاخير خدمت شما تبريك عرض ميكنم و از خداوندمهربان مي خواهم كه عيد ما را خاشع بودن در مقابل دستواتش قرار دهد اپتون برام تازه بود به خصوص با ان نحوه بيان شما راستي خيلي كم پيدا شديد[گل]

سادات

سلام بسیار زیباست... و چقدر سخت و البته به تمرین زیلدی نیاز داره...