ضمیر ناخودآگاه و توانایی های پنهان آن

 

ضمیر ناخودآگاه و توانایی های پنهان آن


بسیاری از سیستم های بدن مانند گردش خون ، ضربان قلب ، تنفس و غیره خارج از کنترل و اراده ما به کار خود ادامه می دهند و همگی در یک نظم واحد حرکت می نمایند . آیا به این موضوع که هر لحظه با ما می باشد فکر کرده ایم ؟ آیا می دانید چه عاملی در بدن باعث سرما و گرما ، احساس درد ، خشم و عصبانیت و گریه می گردد ؟ حال قدم را فراتر نهاده و می گوییم آیا فکر کرده اید که چگونه در خیابان راه می روید ، تن صدا در شما شکل می گیرد ، طعم بعضی غذاها را می پسندید و چرا از برخی حیوانات بسیار کوچک احساس چندش آوری دارید ؟ چرا بعضی از شما درثروت و شادی و برخی دیگر در غم و اندوه ، و در کل آیا فکر کرده اید که چگونه فکر می کنید ؟ چرا اکثر مردم در بیماری ، فقر و گمنامی زندگی می کنند و بعضی ها قله های پیروزی و موفقیت را یکی پس از دیگری فتح می کنند ؟
و صدها چرای دیگر که همگی ناشی از عدم شناخت ذهن و آن نیروی هدایتگر درونی است . شاید پاسخ همگی ما این باشد که تمامی این عوامل به صورت خودکار صورت می گیرد و تحت کنترل ما نیست . اما به راستی اگر این اعمال به صورت ناخودآگاه انجام نمی گرفت ، چه اتفاقی برای ما می افتاد ؟ چه حوادثی هنگام رانندگی رخ می داد ؟ ضربان قلب ، سیستم تنفس ، فشار خون ، متابولیسم و تمام مکانیزم های بدن را می توانستیم کنترل نماییم ؟ این ابر کامپیوتر تمام سیستم های عملکرد بدن و ذهن را تحت هدایت و کنترل خود دارد .
اکثر مردم ، افراد موفق را خیلی خوش شانس تصور می کنند و نمی دانند که موفقیت و خوشبختی نیز مانند هر کاری در این جهان ، اصولی دارد و دلیل پیروزی انسان های موفق ، فقط آشنایی با این اصول و کاربرد دقیق آنهاست .
به قول مارک تواین : « موفقیت یک علم است . اگر اصولش را بدانی ، نتیجه اش را به دست می آوری » اکثر مردم باور ندارند که می توانند موفق باشند و حتی آمادگی دریافت اصول ساده موفقیت را ندارند . دانشمندان معتقدند که یک انسان در حالت عادی فقط از 10 درصد نیروها و استعدادهای خود استفاده می کند . وقتی شما با بخش عظیم قدر خود آشنا شوید و آن را به کار بگیرید ،به گروه انسان های بزرگ خواهید پیوست . از کودکی به غلط به ما آموخته اند که برای رسیدن به آرزوهای مان فقط باید تلاش فیزیکی کنیم . قدرت اراده و تلاش جسمی در بالاترین حد خود فقط بخش اندکی از نیروهای شما را به کار می گیرد . تلاش جسمی بیش از حد به تنهایی ، نه تنها شما را به آرزوهای تان نمی رساند ، بلکه باعث از بین رفتن انرژی و ایجاد بیماری های روحی و جسمی نیز می گردد . برای رسیدن سریع و آسان به آرزوها باید از قدرت عظیم ذهن کمک گرفت .
این بخش عظیم ذهنی همیشه (حتی در خواب ) فعال است و تمام اعمال غیرارادی انسان را کنترل می کند . سیستم عصبی خودکار سمپاتیک و پاراسمپاتیک نیز زیر مجموعه ی ضمیر ناخودآگاه است . اکثر انسان ها اتفاقات بد و شکست های شان را ناشی از بدشانسی یا تقدیر می دانند و حتی به اشتباه گمان می کنند که خداوند آنها را دوست ندارد . جالب است بدانید مسئولیت به وجود آمدن بخش عظیمی از وقایع زندگی بر عهده ی ضمیر ناخودآگاه را نمی شناسند و زمانی که با آن آشنا شوند و آن را به کار گیرند ، دیگر متوسط نخواهند بود . تمام افراد بزرگ و موفق مانند دانشمندان ، مخترعان ، ثروتمندان ، شعرا ، ورزشکاران نامی و ... به گونه ای از ضمیر ناخودآگاه خود کمک گرفته اند . این نیرو در تمام انسان ها وجود دارد و نیازی به خلق آن نیست . فقط کافی است نحوه ی به کارگیری آن را فرا بگیرید . کلود بریستول می گوید : «همان قدر که خودآگاه منبع اندیشه است ، ناخودآگاه منبع قدرت است » .
ضمیر ناخودآگاه انسان از زمان تشکیل نطفه ( طبق نظریه ) در رحم مادر کار خود را آغاز می نماید و با توجه به اطلاعات دریافت شده از طریق کانال های ارتباطی ، شروع به برنامه ریزی ذهنی برای نوزاد می نماید . این کانال ها در این زمان همان حواس پنجگانه مادر می باشد ، یعنی هر آنچه مادر ببیند ، بشنود یا حس کند ، به صورت کامل ضمیر ناخودآگاه آنها را ضبط نموده و طبق این اطلاعات شروع به برنامه ریزی برای کودک می نماید و دقیقاً به همین علت است که احساسات مختلف در مادران نسبت به خوراکی ها شکل می گیرد . زیرا یکی از علت های این امر ، خواسته ها و نیازهای ضمیر ناخودآگاه جنین برای رشد می باشد و دقیقاً از همین زمان است که مادران باید تعلیم و تربیت کودک خود را بر عهده بگیرند و از حساسیت خاصی نیز برخوردار می باشد که متأسفانه اکثر مادران باردار از این امر غافلند و اطلاعات لازم را در این خصوص ندارند .
طبق آخرین نظریه دانشمندان و محققین علوم ذهنی ضمیر ناخودآگاه تا 48 ساعت بعد از مرگ نیز قادر به برنامه ریزی می باشد ( دعای تلقین فوت شدگان هنگام به خاک سپاری ) و بررسی های بسیاری در این خصوص در دست تحقیق است تا شاید بتوان امواج ارسال شده ذهن را در این زمان دریافت و ترجمه نمایند .
/ 3 نظر / 16 بازدید
رضا

وب خوبی داری به سایت منم بیا [گل]

ریحانه

[دست] عالی بود از سایت خوبتون ممنون امیدوارم موفق باشید[چشمک]

رامین

خب بقیش چی شد ؟ همین بود ؟ البته متن خوبی بود اگه ادامه داشت بهتر هم میشد . اگه براتون مقدوره بقیش رو هم بذارید .