نقد فیلم تروی troy:

 

 

نقد  فیلم تروی troy:

 

 کارگردان: ولف گنگ پیترسن

بر اساس داستان :ایلیاد و ادیسه

محصول:وارنر برادرز

بازیگران: براد پیت-اریک بانا- ارلاندو بلوم و...

 

شرح فیلم: داستان جنگ تروی میان یونان و تروجانها است که ایالتهای یونان بر علیه تروی شورش میکنند .همراه این لشکر بزرگ ،اکیلز(آشیل) پهلوان یونانی {براد بیت} حضور دارد ((.این تهمتن در آب مخصوصی شسته شده است تا از هر گزندی و ضربتی به دور باشد ولی چون مادر وی {تتیس} او را از پاشنه گرفته و در آب نهاده پاشنه ی او نفوز پذیر شده است))

هکتور(اریک بانا) شاهزاده ی تروی دوست صمیمی آشیل{پاتروکولوس} را می کشد و آشیل هم به انتقام وی را میکشد و.............. سرانجام بعد از 12 سال ادیسیوس{اولیس} فرمانروای ایساکا با حیله ی اسب معروف تروا، همراه با آشیل تروی را فتح وآتش زده که پریس(ارلاندو بلوم) برادر کوچک هکتور آشیل را با تیری زهر آلود در پاشنه ی وی میکشد.

در آن دیده می شود مخصوصا بازی بی نظیر براد پیت در نقش آشیل از نقاط قوت فیلم است ،جلوه های ویژه  فیلم بسیار پرفکت است اما از همه گذشته کارگردانی این فیلم،آن را در صدر  فیلم های تاریخی قرار داد .کار پیترسن بسیار حرفه ای است، اگر شما به صحنه های لشکر کشی یونان به تروی(با کشتی) توجه کنید  متوجه آن می شوید .

شانس یا عقل یا عدم غرور

تو این تاریخ برادر کوچک هکتور بود رفت دنبال زندگی...

منبع : http://30flm.blogfa.com/ (راز آرامش)

/ 4 نظر / 126 بازدید

خیلی خیلی ممنون

مصطفی

خیلی خیلی ممنون

مرصاد

سلام تروی بهترین فیلم خارجی بود که دیدم همه چیز داشت چهره منفور این فیلم آکیلیز بود که فردی غیر منطقی و خود خواه بود البته بهترین لحظه فیلم لحظه خداحافظی هکتور از پدرش بود درود بر هکتور

جیم

سلام چرا کامل نیست؟