برای نظم بخشیدن به دنیا،باید اول ملت ها را نظم بخشید. برای نظم بخشیدن به ملت ها، باید اول خانواده را تنظیم کرد و برای نظم بخشیدن به خانواده، باید اول زندگی شخصی خود را مرتب کنیم. باید اول دلمان را صاف کنیم.

کنفسیوستاريخ : چهارشنبه ٢٤ شهریور ۱۳۸٩ | ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()

 

هنر خواستن

قسمت کلیدی برای بدست آوردن هر چیزی دانستن نحوه صحیح در خواست آن است. راهها و فنون مختلفی برای بیان منظور به صورت واضح و متقاعد کننده وجود دارد. در این مقاله قواعدی بیان می شود که به شما در آموزش نحوه صحیح درخواست کمک زیادی می کند.

1ــ قبل از خواستن چیزی تکلیف خود را روشن کنید.

قبل از هر کاری باید بدانید و مطمئن باشید چه می خواهید. این اولین مرحله و مهمترین مرحله از خواستن است. قبل از اینکه حتی یک کلمه بگویید فکر کنید دقیقاً چه می خواهید.

متقاضیان ناموفق اغلب این قسمت را نادیده می گیرند. اگر با این روش جلو بروید در حین اینکه می خواهید درخواست خود را مطرح کنید کلمات گیج کننده را بیان خواهید کرد و در صحبت های شما شک و دودلی نمایان خواهد شد. نتیجه چنین تقاضایی گیج شدن مخاطب شماست.

 

2ــ احساسات منفی طرف مقابل را تحریک نکیند.

یکی دیگر از موقعیت های آشفته ای که بعضی افراد دچار آن می شوند. این است که تقاضای کار یا چیزی را می کنند که واقعاً به آن احتیاج ندارند. بهتر است که خواسته خود را بگونه ای مطرح کنید که مخاطب شما این احساس را پیدا نکند که شما با او لجبازی می کنید.

به عنوان مثال به جای اینکه بگویند: «من این جمعه احتیاج به استراحت دارم» می گویند: «این جمعه نمی خواهم کار کنم.» یا به جای اینکه بگویند: «لطفاً این فرم ها را پر کنید» می گویند: « دلم نمی خواد وقتی برگشتم این فرم ها پر نشده باشد!»

با این گونه جملات مخاطب شما به سمت احساسات منفی کشیده می شود. و عملاً شما او را به سمتی سوق داده اید که بر سختی با روحیه مثبت کار شما را انجام دهد.

 

3ــ بدانید از که بخواهید.

برای اینکه به هدف خود برسید باید بدانید که از چه کسی درخواست کنید. اگر باید سلسله مراتب را رعایت کنید این کار را بکنید. و اگر بدنبال شخصی برای انجام کار خود هستید ابتدا ببینید آیا خودتان می توانید آن را انجام دهید. فکر کنید از کسی که درخواست می کنید توانایی انجام آن را دارد؟

 

4ــ بدانید چه موقع بخواهید.

همیشه برای هر تقاضای یک موقعیت بهتر وجود دارد. شاید آن موقعیت بهتر اکنون باشد و شاید یک روز دیگر. ولی اولین چیزی که به آن باید توجه کنید این است که درخواست خود را به صورت خصوصی مطرح کنید یا در جمع. بعضی افراد وقتی از آنها تقاضایی را در جمع مطرح می کنید گیج می شوند مخصوصاً اگر مسئله خصوصی در میان باشد.

هنگام مطرح کردن تقاضای خود توجه کنید که آیا او در آرامش و راحتی باشد. این عامل هم می تواند در نحوه پاسخ دادن وی به درخواست شما مؤثر باشد.

 

5ــ زیاد توضیح ندهید.

به جای اینکه سعی در توضیح بیش از حد و توجیه تقاضای خود داشته باشید. درخواست خود را واضح و مختصر بیان کنید.

 

6ــ با التماس چیزی را درخواست نکنید.

به سادگی بگویید «من به مرخصی نیاز دارم» یا بگویید «من باید2 روز مرخصی بروم» بدین روش قبول درخواست شما گارانتی می شود.

 

7ــ ناله نکنید.

با ناله کردن فقط ضعف خود را نشان می دهید. پس بهتر است به سادگی و به اندازه نیاز صحبت کنید.

 

8ــ بله یعنی بله

یک بار که جواب مثبت گرفتید تشکر کنید و آنجا را ترک کنید. بعضی افراد بعد از گرفتن جواب مثبت شروع به تفسیر و توجیه می کنند و این دقیقاً کاری است که نباید انجام دهند.

با رعایت 8 قانون فوق «هنر خواستن» را آموخته اید. حال بهتر است این قوانین را به کار گیرید تا اثر آن را خود مشاهده کنید.تاريخ : سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩ | ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ | نویسنده : | نظرات ()

 

هرز رفتن در نگرانی

اگر در طول یک دوره زمانی خاص همه چیزهایی که سبب نگرانی شما شده اند را ثبت کنید، آنگاه چیز جالبی را کشف خواهید کرد: « بیشتر مشکلات بزرگی که پیش بینی کرده بودید هرگز اتفاق نیفتاده است» و شما بدون بروز آن مشکل از آن مرحله عبور کرده اید یا در موارد زیاد مشکلی پیش بینی می شد به آن بزرگی که فکر می کردید نبوده است. این بدان معناست که بیشتر انسانها خود را فدای نگرانی می کنند، و این نگرانی سبب می شود که از بکار بردن یک راه حل سازنده برای حل مشکل منصرف شویم. بنابراین نه تنها از نظر روحی و فکری دچار اضطراب و تشویش می شویم بلکه دقیقه ها و ساعتهای باارزشی را که می توانستیم به یک کار سودمند بپردازیم از دست می دهیم.

اما راه حل چیست؟ برای جلوگیری از این وضعیت اغلب لازم است منبع بروز نگرانی را تحت کنترل خود در آورید. و آن را تبدیل به موردی با اهمیت کمتر کنید. سپس آن را تجزیه و تحلیل نمایید. تا بتوانید در آرامش بیشتر راه حل مناسب را پیدا کنید. پس اولین قدم این است که هر چه مشکل به نظر شما بزرگ آمد آن را در ذهن خود کوچک کنید. اگر بتوانید از این مرحله گذر کنید. در پیدا کردن راه حل مناسب به مراتب موفق تر خواهید بود و گاه متوجه می شوید که مشکل به آن بزرگی فکر می کردید نبوده است و گاه اصلاً این مشکل رخ نداده است.

چندی پیش کنسرتی بزرگ و مهم در رم برگزار شد که رهبری آن را توسکانینی بر عهده داشت یکی از نوازندگان ارکستر سراسیمه به سمت توسکانینی رفت در حالیکه چهره اش از اضطراب و نگرانی به شدت قرمز شده بود. او به توسکانینی گفت ساز من به درستی کار نمی کند و من نمی توانم نت E_flat را اجرا کنم. من چه کار کنم چند لحظه دیگر کنسرت شروع می شود.

توسکانینی با لبخندی به نوازنده خود نگاه کرد و دست خود را به آرامی روی شانه او گذاشت و با آرامش گفت دوست من نگران نباش نت E_flat در موسیقی که اجرا می کنیم وجود نخواهد داشت.

دفعه بعدی که خود را در میان نگرانی یافتید احتمالاً آنقدر توانا شده اید که آنرا متوقف کنید و از خود بپرسید. احتمال بروز چنین مشکلی چقدر است. و اگر این اتفاق بیفتد راه حل شما آماده است.تاريخ : سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩ | ۱٠:۳٧ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()

 

 هفت مرحله برای همیشه متوسط بودن

 

چه کسی می خواهد فردی موفق، معتبر، برجسته یا مترقی باشد در حالیکه فردی متوسط بودن به مراتب ساده تر و راحت تر است!

خوب اگر شما هم ترجیح می دهید انسان متوسطی باشید و با کمترین ها بسازید می توانید این هفت روش را بخوانید و از آن پیروی کنید!

 

1-نگران حرف مردم باشید.

برای تایید و تصدیق دیگران زندگی کنید. آنچه را که فکر می کنید دیگران می خواهند انجام دهید یا آنچه را که نمی خواهند انجام ندهید. معیار ارزیابی شما برای تصمیم گیری تایید عمومی باشد.

 

2- به محصول نهایی بنگرید.

فکر خود را فقط با موفقیت مشغول کنید. فقط در رویا ها و ایده آل ها زندگی کنید به جای آنکه هدف بزرگ خود را به اهداف کوچکتر قابل انجام تقسیم کنید و مرحله به مرحله پیش بروید.

 

3- با امنیت بالا عمل کنید.

هیچگاه به خطر فکر نکنید. ریسک کوچک، بزرگ یا متوسط نه به هیچ وجه. در عوض خود را در پیله ای امن محبوس کنید. اگر قبلاً هم به این روش عمل می کردید اکنون هم ادامه دهید و روی خط امن حرکت کنید.

 

4- برای همیشه فکر کنید.

به هر فرصت زندگی به چشم مادام العمر و ماندگار نگاه کنید. امروز لازم نیست کاری بکنید چون همیشه فردایی برای انجام کار وجود دارد سعی نکنید خیلی کار کنید. هیچ عجله ای نیست. منتظر باشید چون تنبلی احساس خوبی دارد. و همینطور منتظر فرصت های بعدی باشید.

 

5- خود را با افراد پایین تر مقایسه کنید.

خود را با مردمی که از شما ضعیف تر، فقیر تر و تنبل تر هستند مقایسه کنید. این کار بلافاصله به شما احساس خوبی می دهد و همه مشکلات فکری شما بلافاصله محو می شود. تا وقتی که غرق نشده اید نیازی نیست دست و پا بزنید و تلاش کنید.

 

6- بگذارید در ابهام بماند.

با ترس خود روبرو نشوید. آنها را همانگونه که هستند یعنی مبهم و سخت به حال خود رها کنید. بگذارید این ابهام شما را عقب نگه دارد و همیشه از آن بترسید. بگذارید این شک و تردید ها باعث لرزیدن و دلشوره شود. ترس خود را با کشف حقیقت و رفع ابهام کم نکنید.

 

7- شکست را سرنوشت خود بدانید.

همیشه و همیشه آخر کار را شکست و ناکامی ببینید. باور داشته باشید که با هر ضربه ای بازی را باخته اید. شما نمی توانید بعد از شکست بلند شوید و کمر راست کنید. کار شما ساخته است و لازم نیست مانند احمق ها بیهوده تلاش کنید.

 

این مراحل ساده را بکار ببندید تا در بهترین حالت فرد متوسطی باشید!

یا بر خلاف آنها عمل کنید و زندگی بهتری را شروع کنید یک زندگی هیجان انگیز!

 

وقت برگشتن است

اگر اکنون آماده دگرگون ساختن زندگی خود هستید. من خبری شگفت انگیز برای شما دارم. رازی وجود دارد که به کمک آن می توانید قدرت و موفقیت را لمس کنید:

« تعادل را به هم بزنید »

این همان کاری است که شما را به سمت موفقیت می کشاند این موفق ترین برنامه ای است که که تا کنون ساخته ام و به این ترتیب می آموزید چگونه آنچه را می خواهید بدست آورید. هر چیزی.

هدف این کار ایجاد یک اراده فولادین نیست بلکه هدف آن بدست آوردن یک مهارت است مهارتی که به شما دگرگونی و متفاوت بودن را می آموزد.

نوشته: جیسون گارسیا

ترجمه: علی یزدی مقدم

منبع: یاد بگیر دات کامتاريخ : سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩ | ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()

 

6 فن قوی برای آرامش روحی

 

استرس زیادی که دنیای مدرن به ما وارد می کند سبب شده است که  آرامش دست نیافتنی به نظر برسد. با این حال  باز هم هیچ دلیلی وجود ندارد که زندگی خود را پر از استرس و اضطراب نماییم. اگر هنر ایجاد آرامش را بیاموزید می توانید به راحتی لذت زندگی را بچشید. راز ایجاد آرامش کنترل ذهن است. به عنوان مثال شما می توانید برای سلامتی خود یک ساعت در روز ورزش کنید و همینطور می توانید نسبت به اضافه وزن خود بی تفاوت باشید و یک عمر با نگرانی دست به گریبان باشید.

 

فنون ایجاد آرامش

1- مهمترین زمان اکنون است - بسیاری از ما زمان زیادی را در نگرانی آینده به سر می بریم. اگر در کل عمر خود این زمان ها را محاسبه نماییم متوجه می شویم از یک سال هم بیشتر شده است. محققان متوجه شده اند که نگرانی و تشویش برای آینده قسمت زیادی از فعالیت ذهنی فرد را اشغال می کند. در حالیکه این نگرانی هیچ کمکی به شما نمی کند به هیچ وجه. اگر بیشتر وقت خود را به فکر کردن درباره گذشته و نگرانی درباره آینده بگذرانید هیچگاه نخواهید توانیست به اندازه کافی آرامش داشته باشید. برای رسیدن به آرامش روحی و فکری واقعی باید فقط  در زمان حال از زندگی خود لذت ببرید نه افسوس گذشته را بخورید و نه نگران آینده باشید.

 

2- محیط اطراف بسیار مهم است - جایی که کار می کنید و وقت خود را می گذرانید در وضعیت فکری شما تاثیر عمیقی دارد. شاید ما آگاهانه این موضوع را درک نکنیم ولی اگر دقت کنید در بعضی اتاق ها آرامش بیشتری دارید و تمایل دارید هنگام استراحت آنجا باشید. به اتاق خود نگاه کنید اگر بسیار درهم و برهم و ریخت و پاش است مانند این است که مرتب کسی کاری را به شما یادآوری می کند ولی شما آنرا انجام نمی دهید. و این چرخه همینطور را ادامه دارد.

این یادآوری ناخودآگاه و مداوم در ذهن جای زیادی اشغال می کند. اگر اتاق خود را مرتب کنید و محیطی دلچسب برای خود فراهم کنید احساس بهتری نسبت به قبل خواهید داشت . راحتتر می توانید خود را آرام و ریلکس نمایید. برای خرید سیستم های تهویه و تصفیه هوا، گل و ... خساست به خرج ندهید تا شرایط بهتری برای خود فراهم کنید. برای آرام ساختن خود هدف آرام  نگه داشتن مغز است. که نتیجه آن ارامش روحی است. این بهترین نوع ریلکسیشن است چون ما را نسبت به کار هایی که خود باید انجام دهیم آسوده خاطر می کند. هر روز 10 تا 15 دقیقه وقت برای مدیتیشن مشخص کنید در طول مدیتیشن می توانیم روح و فکر خود را از دلبستگی های مادی رها کنیم.

 

3- سازنده بودن به جای به تعویق انداختن - رسیدن به آرامش و آسودگی خیال فقط با استراحت کردن تمام وقت در ساحل دریا بدست نمی آید. بلکه باید بیاموزیم چگونه آرامش را بدست بیاوریم. مهم نیست که در حال کار باشیم یا استراحت مهم این است که بدانیم چه بکنیم. بنابراین کار هایی را که باید انجام شود اولویت بندی کنید. اگر هر کاری را با برنامه و از راه صحیح انجام دهید احساس استرس و فشار کمتری خواهید داشت. وقتی که می خواهیم چند کار را با هم انجام دهیم خود را زیر بار فشار زیادی قرار داده ایم. و در این حال ایجاد آرامش بسیار سخت و دشوار است. زندگی را برای خود سخت نکنید. برای هر کاری زمان مشخص نمایید و آنقدر به خود وقت بدهید که از انجام آن لذت ببرید. یک کار را تکمیل نمایید و هر چه لازم است برای آن انجام دهید. آنگاه پاداش شما لذتی است که از انجام بی عیب و نقص آن کار نصیب شما خواهد شد.

 

4- با تاثیر دیگران بر خود مقابله کنید - چقدر به نظر دیگران وابسته هستید و به آن اهمیت می دهید. وقتی که ما نگران حرف مردم هستیم در حقیقت یک بار فکری به ذهن خود تحمیل کرده ایم. و ناخودآگاه به سمتی حرکت می کنیم که دیگران را خوشحال کنیم. و این هم ایجاد آرامش فکری را غیر ممکن می سازد. مهم نیست که ما چه کار می کنیم یا چه می گوییم همیشه عده ای هستند که ایراد بگیرند. بنابراین باید در خود روحیه ای را تقویت کنیم که نه با ستایش و نه با انتقاد تحت تاثیر قرار نگیریم. این بدان معنا نیست که ما افکاری متفاوت با دیگران داریم، بلکه فقط به این معناست که نمی خواهیم به دیگران اجازه دهیم با عقاید خود آرامش روحی و فکری ما را به هم بریزند. البته این کار ساده ای نیست اما به مرور زمان می توانیم اثر عقاید دیگران در زندگی خود را کمتر کنیم. رسیدن به آرامش زمانی مقدور می شود که ما فکر کردن به حرف های مردم را متوقف کنیم.

 

5- زمانی برای خود اختصاص دهید - اجازه ندهید تمام وقت شما صرف دیگران شود طوری که برای خود وقت کافی نداشته باشید. اگر کار شما به گونه ای است که مدام با تلفن و ایمیل درگیر هستید بهتر است از آنها در زمان استراحت فرار کنید. مثلاً می توانید ساعات مشخصی را برای پاسخگویی به تلفن ها مشخص کنید. به این صورت به دیگران می فهمانید که شما هم به زمانی برای استراحت و آرامش نیاز دارید و نباید مزاحم شما شوند. وقتی به فشار های روحی اجازه می دهید ساخته شوند ایجاد آرامش کار سختی می شود. اما با استراحت کافی می توانید هنگام کار با انرژی و توان بیشتری به وظایف خود را انجام دهید که نتیجه آن یک رضایت درونی است.

 

6- یک تغییر به اندازه یک استراحت ارزش دارد - زندگی نباید تکرار مکررات باشد اگر متوجه شدید که در چرخه ای نا تمام از روزمرگی گیر کرده اید کار هایی کاملاً متفاوت انجام دهید. مثلاً اگر هر روز بعد از ظهر وقت خود را با روزنامه خواندن و تماشای تلوزیون می گذرانید و پس از آن احساس خوبی ندارید می توانید برای قدم زدن با خانواده یا دوستان بیرون بروید یا در فعالیت های ورزشی با دوستان شرکت کنید. این تغییر رویه به شما کمک می کند احساس آرامش بیشتری داشته باشید و نه تنها از روزمرگی نجات پیدا می کنید بلکه فعالیت های روزانه خود را هم بهتر انجام خواهید داد.

 

ریلکسیشن به سادگی یک نفس عمیق کشیدن است.

اگر احساس استرس می کنید چند دقیقه بیرون بروید. فقط به تنفس خود دقت کنید. به آرامی نفس بکشید این کار اثری قدرتمند برای آرام کردن دارد. وقتی که هوا را به داخل شش های خود فرو می برید آرامش درونی را وارد بدن خود می کنید. و وقتی که هوا را به بیرون می رانید تجسم کنید تمام نگرانی ها و تشویش ها را بیرون رانده اید. بدست آوردن آرامش به همین سادگی است پس سعی نکنید آنرا پیچیده نمایید.

نوشته: تجان پتینجر

ترجمه: علی یزدی مقدم

  منبع: یاد بگیر دات کامتاريخ : سه‌شنبه ٩ شهریور ۱۳۸٩ | ۱٠:٠۸ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()

 

1 – راز آرامش درون خویشنداری است. انرژیهای خود را پراکنده نکن. آنها را تحت نظر داشته باش و به طرز مفیدی هدایت کن.
۲- راز آرامش درون در این است که هرکاری را با حواس جمع و علاقه انجام دهی.
۳-
راز آرامش درون در زمان حال زندگی کردن است گذشته و آینده را در چرخه ذهنی ابدیت رها کن.
۴-
راز آرامش درون در آسایش درون است. آسایش جسمانی ، عاطفی ، ذهنی و سپس معنوی است.
۵-
راز آرامش درون در دل نبستن است. این را بدان که در حقیقت هیچ چیز و هیچ کس به تو تعلق ندارد.
۶- راز آرامش درون در شادی است. افکار شادی آفرین را آگاهانه حفظ کن

۷- راز آرامش درون در آروز نداشتن است. این را بدان که شادی در درون تو جای دارد، نه در اشیاء و شرایط خارج از وجود تو .
۸-
راز آرامش درون در این است که همه چیز را همانطور که هست بپذیری. آنگاه با امید و آرامش در جهت بهبودی آن قدم برداری.
۹-
راز آرامش درون در درک این مطلب است که تو نمی توانی دنیا را تغییر دهی. اما می توانی خودت را تغییر دهی.
۱۰- راز آرامش درون در دوستی با افراد مثبت است. از معاشرت با افرادی که طبیعتی خالی از صفا و صمیمیت دارند اجتناب کن.
۱۱-
راز آرامش درون در ایجاد آرامش در محیط اطراف خویش است.
۱۲-
راز آرامش درون در یک زندگی ساده است. ضروریات زندگی را دوباره برای خود تعریف کن.
۱۳-
راز آرامش درون در یک زندگی سالم است. هر روز ورزش کن، غذای مناسب بخور و نفس عمیق بکش.
۱۴-
راز آرامش درون در داشتن وجدانی پاک است. به آرمان هایت پاینده باش.
۱۵-
راز آرامش درون در رفتار آزادانه است. رفتاری که بر آمده از خود واقعی ات باشد، نه افکار دیگران.
۱۶-
راز آرامش درون در این است که در تمام مراحل زندگی از حق پیروی کنی.
۱۷-
راز آرامش درون در غبطه نخوردن به مال دیگران است. این را بدان که آنچه حق توست، هر طور شد خود را به تو خواهد رساند.
۱۸- راز آرامش در گله مند نبودن است. آنچه دنیا به تو می بخشد، در مقابل چیزی است که پیش تر ، تو به او بخشیده ای.
۱۹-
راز آرامش درون در این است که اشتباهات خود را بپذیری و بدانی که فقط خود تو می توانی آنها را به موفقیت تبدیل کنی.
۲۰-
راز آرامش درون در این است که بر دشمن درونت غلبه کنی، نه اینکه او را سرکوب کنی.
۲۱-
راز آرامش درون در تمرین اراده است. حتی اگر نفست به شدت مخالف باشد.
۲۲-
راز آرامش درون در این است که دلت همیشه شاد باشد، حتی هنگامی که دیگران عبوس هستند.
۲۳-
راز آرامش درون در این است که به جای توقع خوشحالی از دیگران، خود آنها را خوشحال کنی.
۲۴- راز آرامش درون در این است که خیر و سلامت دیگران را خیرو سلامت خود بدانی.
۲۵-
راز آرامش درون در بی آزار بودن است. هرگز عمدا کسی را نرنجان.
۲۶- راز آرامش درون کار کردن >> درکنار<< دیگران است، نه >> در مقابل<< آنها.

 

 تاريخ : چهارشنبه ۳ شهریور ۱۳۸٩ | ۱۱:٥٠ ‎ق.ظ | نویسنده : | نظرات ()
.: Weblog Themes By RoozGozar.com :.